متمرکز بودن بر اهداف

متمرکز بودن بر اهداف

شرکت فرا معماران  بر اهداف مشخص شده توافق دارد و عملکرد خود را نسبت با اهداف خود می سنجد ، و نه بر اساس کارهای انجام شود. وظیفه افراد در شرکت فرامعماران به خوبی مشخص شده است که طبق آن عملکرد از خود نشان میدهند ، که باعث ایجاد مسئولیت پذیری در افراد شده و مسیر خود را به نحو احسن انجام میدهند.

مشخص

برای آنکه یک هدف، مشخص کنید باید بتوانید به سؤال‌های اساسی در مورد آن جواب دهید: چه هدفی؟ چرا؟ چه زمانی؟ و سؤال‌هایی از این دست. باید کاملا تمام جنبه‌های هدف را در نظر بگیرید و مشخص کنید که دقیقا به چه نقطه‌ای و در چه زمانی باید برسید.

قابل اندازه‌گیری 

اگر اهداف شما قابل اندازه‌گیری نباشند، در جریان حرکت به سوی هدف، نمی‌توانید میزان پیشرفت خود را اندازه بگیرید. باید بتوانید به این سؤال در مورد هدف‌تان پاسخ دهید: چطور باید بفهمم که در مراحل تلاش برای رسیدن به هدف، کجای راه ایستاده‌ام و چه‌قدر به هدفم نزدیک شده‌ام؟

دست‌‌یافتنی 

هدفی که انتخاب می‌کنید نباید رؤیایی و غیر قابل تصور باشد. باید چیزی را به عنوان هدف در نظر بگیرید که در زندگی واقعی و با شرایط فعلی، قابلیت دست یافتن به آن را داشته باشید. مثلا من دوست دارم که از لبه‌ی صخره بدون استفاده از چتر و هیچ وسیله‌ای پرواز کنم. رسیدن به این هدف مانع بزرگی به اسم جاذبه‌ی زمین دارد. در عوض، پرواز با پاراگلایدر از لبه‌ی پرتگاه، واقعی‌ و قابل دستیابی است. 

مرتبط 

اگر هدفی که در نظر می‌گیرید با شما و شخصیت‌تان تناسبی نداشته باشد، یقینا ارزش دنبال کردن ندارد. اهداف خود را با ارزش‌های عمیق و اصولی خود گره بزنید تا معنای بیشتری برای شما پیدا کنند. برای اینکه در راه رسیدن به هدف، باانگیزه بمانید باید صد در صد با هدفی که در نظر دارید تناسب داشته باشید.

زاها حدید معمار ترازاول دنیا (روحش شاد)

نظم در مجموعه

وحدت با یگدیگر

یکی شدن با محیط

ارزش نهادن

تناسب در گروه

ساختار درست

نتیجه سالم

گذر از مشکلات

موفقیت در امر پروه

 

شهریور ۱۰, ۱۳۹۶